Для створення комфортного мікроклімату в приміщенні і забезпечення здорових умов для роботи та проживання людини необхідна сучасна кліматична техніка. Без неї не обійтися в холодну пору року, а тим більше жарким літом, коли на вулиці спека і так хочеться сховатися в прохолодне приміщення з приємною атмосферою.
Класифікується обладнання для врегулювання клімату за типом призначення: воно може очищати і зволожувати повітря, обігрівати, вентилювати і освіжати, при цьому дозволяє домогтися бажаної температури і якості відповідно до індивідуальних потреб.
Різновиди кліматичної техніки і її призначення
Кондиціонери і спліт-системи
Ці пристрої покликані служити людству шляхом створення комфортних умов для роботи і відпочинку, вони можуть виконувати два завдання - обігрівати та охолоджувати приміщення певної площі. Залежно від технічних характеристик, їх можна розділити за такими параметрами:
- Тип кондиціонуючої системи за конструктивним виконанням (моноблоки, спліт-системи, мобільні кондиціонери);
- Спосіб монтажу (настінний, стельовий канального і касетного типу, віконний, окремо-стоїть);
- Кількість блоків (єдиний, внутрішній і зовнішній, до якого можна приєднати ще декілька внутрішніх блоків);
- Потужність обладнання і розмір кондиціонуючої площі (моноблочні кондиціонери розраховані на площу 15-35 м2, а ось спліт-системи дозволяють обслуговувати будинок до 500 м2);
- Наявність додаткових опцій (знезараження, зволоження, очищення, осушення при підвищеній вологості, рівномірний обігрів повітря і фільтрація самої повітряної системи).
Обігрівачі
Це техніка, за допомогою якої можна домогтися комфортної температури в приміщенні в разі поганого обслуговування комунальних служб, а також в місцях, де відсутні інші альтернативи (дачі, гаражі). Світові виробники представляють величезний асортимент масляних радіаторів, конвекторних обігрівачів і тепловентиляторів. Сучасні технології демонструють новинку у вигляді інфрачервоного нагрівача, який має здатність нагрівати безпосередньо повітря, а не предмети.
Великий вибір модифікацій обігрівачів дозволяє підібрати найбільш вигідне і практичне рішення: пристрої з невеликим споживанням електроенергії та великою тепловіддачею, із захистом від перегріву, можливістю підтримувати задану температуру.
Вентилятори
Прості, доступні в ціні кліматичні пристрої, відрізняються габаритними розмірами, потужністю і рівнем шуму. В онлайн-продажу присутні осьові, безлопастеві, радіальні і діаметральні вентилятори. Їх конструктивні особливості визначають ефективність роботи, рівень шуму і використання в певних умовах. Найдоступнішими моделями є осьові, продуктивність яких регулюється поворотом лопаток.
Газові котли
Побутова техніка, представлена одноконтурними і двоконтурними пристроями, завданням яких є ефективно забезпечити опалення приміщень. Їх перевага перед рештою кліматичною технікою - тривалий робочий ресурс, велика енерго- і тепловіддача, здатність забезпечити теплом площі великих розмірів.
Основні технічні характеристики кліматичної техніки
Якщо ви вирішили купити кліматичну техніку для будинку, подбайте, щоб вона повністю відповідала необхідним параметрам і підходила саме для вашого приміщення. Зробити це досить просто, адже кожен виріб супроводжується інструкцією і повним описом технічних характеристик. Зверніть увагу на:
- Потужність пристрою, вона повинна мати достатню продуктивність. Це дозволить скоротити витрати на електроенергію та забезпечити високу якість роботи;
- Методи управління і види монтажу. Продумайте, де, в якому місці буде встановлена кліматична техніка, адже часом вона вимагає додаткової кімнати, яка не у всіх є в наявності.
Замовляйте кліматичну техніку тільки перевіреного виробника, яка давно присутня на ринку України або має позитивні відгуки інших споживачів.